Pobyt Dzienny

 

 

Ważne telefony:

Kierownik Oddziału: 089 519 48 12

Z-ca Kierownika Oddziału: 089 519 48 80

Dyżurka pielęgniarska: 089 519 48 49

Gabinet Badań I: 089 519 48 63

Gabinet Badań II:  089 519 48 80

Sekretariat medyczny: 089 519 48 81

 

Kadra:

michalowska  Kierownik Oddziału Pobytu Dziennego
lek. med. Dorota Michałowska
specjalista pediatrii, rehabilitacji medycznej i medycyny rodzinnej
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
 czeczek Z-ca Kierownika Oddziału Pobytu Dziennego
lek. med. Anna Kondratowicz – Częczek
specjalista rehabilitacji medycznej
 stocka Pielęgniarka Koordynująca
Urszula Stocka
 slodownik

 Z-ca Pielęgniarki Koordynującej
Justyna Słodownik

 

dzienny

 Personel Oddziału Pobytu Dziennego

 

 

 

Opis oddziału:

Rehabilitacja w formie pobytu dziennego kieowana jest do pacjentów, których stan zdrowia nie wymaga całodobowego nadzoru medycznego. Pacjenci hospitalizowani są w godzinach 7.00 - 19.00 (dwa cykle: w godzinach przed lub popołudniowych),, w tym czasie są objęci fachową opieką medyczną i wychowawczą oraz korzystają ze wszystkich zabiegów fizjoterapeutycznych.

W czasie wolnym od zabiegów pacjenci uczestniczą w zajęciach terapeutycznych, będących częścią rehabilitacji społecznej, uzupełniającej rehabilitację leczniczą.

W formie pobytu dziennego hospitalizowane są dzieci ze schorzeniami:

  • ortopedycznymi - złamania kręgosłupa, złamania kończyn po zaopatrzeniu ortopedycznym, stany po urazach kostnych w opatrunkach gipsowych, stany po korekcjach kostnych, dynamicznych oraz po plastyce więzadeł, skoliozy, kyfozy, deformacje wrodzone kręgosłupa, deformacje kończyn.
  • chirurgicznymi - po urazach tkanek miękkich, po urazach nerwów obwodowych, po zabiegach plastycznych, po oparzeniach, po zabiegach naczyniowych.
  • neurologicznymi - mózgowe porażenie dziecięce, przepukliny oponowo-rdzeniowe, dystrofie mięśniowe, niedowłady kończyn, zespoły korzeniowe, zaburzenia nerwów czaszkowych i obwodowych.
  • neurochirurgicznymi - stany po urazach czaszkowo-mózgowych, stany po urazach rdzenia, stany po uszkodzeniach korzeni i nerwów obwodowych, stany po operacjach OUN, dyskopatie.
  • reumatologicznymi - stany podostre upośledzające funkcję narządu ruchu.

 

Skierowanie na rehabilitację ogólnoustrojową w oddziale dziennym może wystawić:

  • lekarz poradni rehabilitacyjnej, urazowo-ortopedycznej, neurologicznej, reumatologicznej, poradni wad postawy, endokrynologii dziecięcej, diabetologii dziecięcej
  • lekarz POZ  (w przypadku zaostrzeń schorzeń przewlekłych)
  • lekarz oddziału urazowo-ortopedycznego, chirurgicznego, neurochirurgicznego, neurologicznego, reumatologicznego, chorób wewnętrznych, onkologicznego, urologicznego, ginekologicznego, pediatrii, endokrynologii dziecięcej, diabetologii fdziecięcej, rehabilitacji ogólnoustrojowej, rehabilitacji neurologicznej, rehabilitacji pulmonologicznej, rehabilitacji kardiologicznej

 

W ramach pobytu dziennego prowadzona jest rehabilitacja dzieci z zaburzeniami wieku rozwojowego (m.in. z zaburzeniami rozkładu napięcia mięśniowego).

W ramach pobytu dziennego prowadzone są konsultacje w zakresie  kwalifikacji do leczenia skoliozy idiopatycznej przy użyciu dynamicznego gorsetu korekcyjnego SpineCor.


 

Galeria oddziału: