julekMiło nam  poinformować, że Wojewódzki Szpital Rehabilitacyjny dla Dzieci w Ameryce został finalistą konkursu „Mama w pracy” i otrzymał tytuł „FIRMY NIEPRZECIĘTNIE PRZYJAZNEJ MATKOM”.

Konkurs pod hasłem "Mama w pracy" to wspólne przedsięwzięcie redakcji dziennika "Rzeczpospolita", Fundacji Świętego Mikołaja oraz  firmy SMG/KRC Poland Media S.A. Jest on częścią kampanii społecznej, której celem jest uwrażliwienie pracodawców na potrzeby pracujących kobiet – matek, podniesienie standardów traktowania matek w pracy,  zwiększenie świadomości dotyczącej sytuacji matek na rynku pracy oraz ich motywacje w zakresie życia zawodowego.

 

Do udziału w konkursie zostali zaproszeni pracodawcy, którym nie jest obojętna sytuacja zawodowa pracujących matek. Ostatecznie do konkursu zgłosiło się ponad 120 firm z całej Polski.
W pierwszym etapie uczestnicy konkursu oceniani byli na podstawie anonimowych szczegółowych ankiet wypełnionych przez pracownice. Drugi etap konkursu polegał na losowej weryfikacji danych zawartych w ankietach.
Wśród firm, które pozytywnie przeszły wszystkie etapy Kapituła Konkursu wyłoniła 31 finalistów, którzy otrzymali certyfikat "Firmy nieprzeciętnie przyjaznej matkom".
Wśród zwycięzców znalazł się także Wojewódzki Szpital Rehabilitacyjny dla Dzieci w Ameryce – jednostka przyjazna macierzyństwu swoich pracownic,  promująca model zarządzania i organizacji pozwalający kobietom realizować się zawodowo i jednocześnie wypełniać obowiązki macierzyńskie.

mama_w_pracy1