Jak przygotować dziecko do wizyty w ramach Alergologii 1 Dnia:

 

 1. Na wizytę dziecko przyjeżdża z rodzicem lub opiekunem prawnym.
 2. Prosimy o przybycie na godz. 8.00, przewidywany czas pobytu na oddziale - do godz 15.00.
 3. Dziecko przyjeżdża na czczo (powinno pić wodę lub niesłodzone napoje), z pobranym moczem do badania (pojemnik podpisany imieniem i nazwiskiem dziecka).
 4. Prosimy przywieźć posiadaną dokumentację medyczną (karty informacyjne, wyniki badań itp.) oraz stosowane wcześniej leki.
 5. Na 14 dni przed  wyznaczonym terminem badań, dziecko (nie dotyczy dzieci poniżej 3 r.ż.) nie może przyjmować doustnych  leków p/histaminowych tj.: Clemastin, Fenistil, Ketotifen, Eurespal, Pulneo, Zyrtec, Claritina, Loratadyna, Aerius, HJitaxa, Deloratan, Telfexo, Rupafin, Clatra, Xyzal, Cezera, Belfast, Diphergan, Hydroksyzyna.
 6. Na 1 dzień przed wyznaczonym  terminem  badań, dziecko (nie dotyczy dzieci poniżej 3 r.ż.) nie może przyjmować doustnych leków antyleukotrienowych: Singulair, Montest , Asmenol, Asmirex, Milucante, Moncasta, Promonta.
 7. NIE NALEŻY ODSTAWIAĆ DZIECKU leków wziewnych tj.: sterydy – Flixotide, Budelin, Pulmicort, Cortare; beta2mimetyki o przedłużonym działaniu – Foradil, Zafiron, Oxodil Oxis, leki złożone: Symbicort, Salmex, Asaris.
 8. W przeddzień i w dniu przyjazdu dziecko nie powinno być smarowane na przedramionach: kremami, maściami. Proszę również nie stosować płynów do kąpieli i mydeł z dodatkiem substancji natłuszczających.
 9. Dziecko nie może być  w trakcie przyjmowania antybiotyku i leków przeciwgorączkowych.
 10. Nie wolno podawać złożonych preparatów przeciwko objawom grypy i przeziębienia.
 11. W dniu przyjazdu nie podawać leków stosowanych przy chorobie lokomocyjnej np. Aviomarin, Lokomotiv.
 12. W przeddzień i w dniu przyjazdu dziecko nie powinno być smarowane na przedramionach: kremami, maściami. Proszę również nie stosować płynów do kąpieli i mydeł z dodatkiem substancji natłuszczających.
 13. W przypadku rezygnacji z terminu prosimy o powiadomienie telefoniczne pod nr tel.: (089) 519-48-15 lub -05.