Lekcja historii "Powstania Warszawskiego"

 

 

Lekcja historii "Powstania Warszawskiego"

 

meissner1

 17 lipca 2015 pacjentów Szpitala w Ameryce odwiedził wyjątkowy gość - Pan Stefan Meissner, pseud. Krzysztof, Okręg Warszawski Armii Krajowej - I Obwód "Radwan" - IV zgrupowanie "Gurt" - 2. kompania - pluton 14.

W ubiegłym roku nasz gość otrzymał za pośrednictwem Muzeum Powstania Warszawskiego w ramach akcji „Kartka dla Powstańca” kartkę wykonaną przez pacjentkę szpitala na zajęciach pozalekcyjnych w ZSP-G w Ameryce

Pan Stefan przybył do nas aż z Kanady. Podczas urlopu spędzanego u barta w Polsce postanowił odwiedzić placówkę, w której postała kartka i spotkać się z jej pacjentami.

 

Spotkanie przebiegło w bardzo podniosłej atmosferze, dzieci zadawały wiele pytań dotyczących samego powstania jak i wojennych losów Polaków.
Otrzymaliśmy do szkolnej biblioteczki książkę napisaną przez pana Stefana, KRZYKNĘLI "WOLNOŚĆ!" - Wspomnienia z okupacji i Powstania. Dzieci otrzymały drobne pamiątki ufundowane przez Muzeum Powstania Warszawskiego.

Szkoła działająca przy Szpitalu w Ameryce realizuje projekt Fundacji Rosa "Kartka ze szpitala", w ramach którego wychowankowie w 2014 roku wykonywali "Kartki dla Powstańców", które były wysyłane Powstańcom Warszawskim. Odzew był ogromny, otrzymaliśmy mnóstwo podziękowań od kombatantów z całego świata.

Już niedługo rozpocznie się druga edycja "Kartki dla Powstańców", tym razem pod tytułem "Mali i Wielcy Bohaterowie - odwaga jest w każdym z nas".
Koordynator projektu: Katarzyna Kowalewska współorganizatorzy: Anna Polkowska i Grzegorz Kamiński.

 

meissner2

 

meissner3