Jaś i Małgosia zauroczyli pacjentów

 

"Jaś i Małgosia" zauroczyli pacjentów szpitala

 

 

 jim29 maja 2014 r. grupa pacjentów naszego Szpitala wzięła udział w premierze opery pt. Jaś i Małgosia” w Warmińsko-Mazurskiej Filharmonii w Olsztynie.

Bilety na spektakl zostały ofiarowane przez Olsztyńską Filharmonię, a dojazd pacjentom zapewnił Burmistrz Miasta Olsztynek. Serdecznie dziękujemy za ten cenny dar i wielkie serce.

Jaś i Małgosia to opera niezwykła, bo stworzona w całości w Olsztynie z udziałem utalentowanych śpiewaków polskich oraz młodych tancerzy, między innymi tancerzy break dance z formacji Sztewite Gang.

 

Wizyta w Filharmonii sprawiła dzieciom wielką radość, były zauroczone operą, która wprowadziła je w świat dźwięków i instrumentów muzycznych. Oglądały ją z wielkim zaciekawieniem i skupieniem, a po zakończeniu spektaklu mali odbiorcy sztuki operowej długo rozmawiali o swoich przeżyciach. To był dzień niezapomnianych wrażeń.

Jeszcze raz bardzo dziękujemy za okazaną serdeczność i jakże miły prezent z okazji Dnia Dziecka.

 

***

Napisana w 1893 roku opera "Jaś i Małgosia" jest najbardziej znanym dziełem niemieckiego kompozytora Engelberta Humperdincka (1854-1921. Dzieło zdobyło niezwykłą popularność i jest wystawiane przez większość teatrów operowych na całym świecie.