Wspólnie przeciw białaczce

 

Wspólnie przeciw białaczce

 

W naszym regionie ostra białaczka szpikowa diagnozowana jest u ponad 40 chorych rocznie. Ostra białaczka szpikowa nie wybiera. Atakuje dzieci, osoby bardzo młode, dorosłych… Wspólnie możemy dać im szansę na wyleczenie i życie….

 

REJESTRACJA POTENCJALNYCH DAWCÓW

6 lutego 2015 r. w godz. 11:00 – 14:00

Wojewódzki Szpital Rehabilitacyjny dla Dzieci w Ameryce
(Gabinet poradni chirurgii urazowo-ortopedycznej, II piętro, budynek skrzydła północnego)

 

Zabierz ze sobą numer PESEL!

dawca szpiku

 

Zgłoszenie trwa ok. 10 min/1 osoba. Przy pomocy wolontariusza wypełniamy prostą ankietę. Należy mieć ze sobą dowód osobisty.

Pobranie materiału genetycznego polega na „wyszczotkowaniu” specjalnym patyczkiem wewnętrznych stron obu policzków.

 

Krzysztof

Mam na imię Krzysztof. We wrześniu 2014 roku, ukończyłem 50 lat. Od zawsze jestem związany z Olsztynem. Na co dzień zajmuję się motoryzacją. Mam wspaniałą rodzinę, żonę Bogusię i dwóch synów Kamila i Łukasza. W czerwcu 2014 roku dowiedziałem się, że choruję na ostrą białaczkę szpikową. W chwili obecnej lekarze wykorzystali wszystkie możliwości leczenia farmakologicznego. Jedyną szansą na to, abym mógł dalej żyć jest przeszczep szpiku. Dlatego zwracam się z prośbą do tych, którzy nie mieli dotychczas okazji zarejestrowania się jako potencjalny dawca szpiku – zarejestrujcie się. Stwórzcie szansę mnie lub innym chorym na ostrą białaczkę szpikową na coś najcenniejszego: Życie!

 

Podczas przedsięwzięcia można będzie także uzyskać informacje dotyczące profilaktycznych programów onkologicznych prowadzonych przez NFZ oraz otrzymać książeczki edukacyjne dla dzieci, młodzieży i dorosłych.