Wakacyjna lekcja angielskiego

 

www

Wakacyjny pobyt na rehabilitacji w Szpitalu w Ameryce był dla pacjentów swoistą lekcją języka angielskiego. A to wszystko za sprawą trzech wolontariuszy - uczestników programu Global Citizen Stowarzyszenia AIESEC.

W sierpniu Szpital gościł trzech studentów z Chin: Amber Hu, Sammi Liu oraz Chheang Vantak, którzy przybyli z odległego kraju by uatrakcyjnić  czas wolny dzieciom i młodzieży przebywającym w naszej placówce, organizując różnego rodzaju zajęcia, gry i zabawy.

Nasi podopieczni byli zachwyceni ich pomysłami. Jednak największą radość sprawiła im możliwość nauki języka angielskiego, gdyż wolontariusze posługiwali się tylko tym językiem. Zabawy przeplatane były spotkaniami, podczas których studenci opowiadali o swoich krajach, zwyczajach, religii i życiu codziennym. 

Pobyt Amber, Sammi i Chheang w Szpitalu był dla naszych pacjentów niepowtarzalną okazją do poznania nie tylko kultury odległego kraju, ale przede wszystkim do poznania ludzi, którzy w tym odległym zakątku świata żyją, do rozmowy z nimi, wymiany poglądów i do przekonania się, że młodzi ludzie na świecie są do siebie bardzo podobni, mają te same zainteresowania, marzenia i problemy.

Wizyta wolontariuszy okazała się być świetnymi  zajęciami językowo- kulturowymi, ale także wspaniałą zabawą oraz możliwością kontaktu z językiem obcym podczas codziennych spotkań.

Stowarzyszenie AIESEC jest  pozarządową organizacją prowadzoną przez studentów, obecnie działa w 107 krajach. Program wolontariatu zagranicznego umożliwia maturzystom i studentom stowarzyszenia pracę  w różnych krajach świata, poprawienie umiejętności językowych, sztuki prezentacji, pracy w grupie międzynarodowej i pozwala nawiązać przyjaźnie na całe życie.

 

www1


Cieszymy się bardzo z pobytu wolontariuszy w naszym Szpitalu, z możliwości poznania ich oraz współpracy z nimi. Dzięki ich obecności i ich pomysłom i  zaangażowaniu pobyt w Ameryce był niezapomniany i pełen atrakcji, pacjenci na pewno nigdy nie zapomną.