„Las w szkatułce” w Szpitalu w Ameryce

 

 

24 października br. na terenie Szpitala w Ameryce stacjonowało mobilne stoisko edukacyjne „Las w szkatułce” przygotowane przez Nadleśnictwo Olsztynek. To najprawdopodobniej pierwszy tego typu punkt w Polsce

Las w szkatułce to nic innego jak przyczepa, w której mieści się mobilne stoisko edukacyjne. Została ona tak skonstruowana, aby pomieścić eksponaty, świadczące o bogactwie i różnorodności ekosystemów leśnych.

 

Pacjenci  odwiedzający stoisko mogli samodzielnie odkrywać tajemnice lasu penetrując kolejne schowki i odczytując nazwy roślin i owadów lub wyszukując ciekawostki na planszach edukacyjnych. Wszelkie wątpliwości wyjaśniała im Pani Justyna Haładaj – specjalista ds. edukacji przyrodniczej z Nadleśnictwa Olsztynek, opiekun stoiska.

Jedną z najpopularniejszych atrakcji stoiska był wyposażony w ekran dotykowy infokiosk. Za jego pośrednictwem można było nie tylko zapoznać się z historią i atrakcjami Nadleśnictwa Olsztynek, ale również połączyć się z „Lasem Rysia Erysia” bogatego w gry edukacyjne.

Stoisko cieszyło się dużym zainteresowaniem, nie tylko pacjentów, ale również rodziców czy pracowników Szpitala.