Uroczyste otwarcie skrzydła północnego oraz Chirurgii Jednego Dnia 

 


Przeciecie wstegi

 

7 listopada br. w Wojewódzkim Szpitalu Rehabilitacyjnym dla Dzieci w Ameryce odbyła się uroczystość otwarcia skrzydła północnego wraz z oddziałem  Chirurgii Jednego Dnia i Blokiem Operacyjnym. W uroczystości wzięli udział przedstawiciele samorządu województwa z Marszałkiem Województwa Warmińsko-Mazurskiego Jackiem Protasem na czele, przedstawiciele instytucji współpracujących ze Szpitalem oraz lekarze, pacjenci z rodzicami i personel szpitala.

 

Uroczystego przecięcia wstęgi dokonali: Jacek Protas - Marszałek Województwa Warmińsko Mazurskiego, Mirosław Pampuch - Starosta Olsztyński, Artur Wrochna - Burmistrz Olsztynka, Andrzej Zakrzewski - Dyrektor Warmińsko-Mazurskiego Oddziału Narodowego Funduszu Zdrowia oraz Roman Lewandowski - Dyrektor Szpitala.

Symbolicznego poświęcenia obiektu dokonał Abp Edmund Piszcz. Uroczystość otwarcia rozpoczęła się o godzinie 12.00 okolicznościowymi przemówieniami. Po występie artystycznym przygotowanym przez małych pacjentów szpitala, goście zwiedzili  skrzydło północne Szpitala. Najwięcej zainteresowania wzbudził nowopowstały oddział Chirurgii Jednego Dnia oraz wchodzący w jego skład nowocześnie wyposażony blok operacyjny. - Oddział Chirurgii Jednego Dnia w zakresie Ortopedii i Traumatologii Narządu Ruchu w naszym Szpitalu powstał w odpowiedzi na potrzeby pacjentów – mówi dr inż. Roman Lewandowski, dyrektor szpitala. – Widząc ich niechęć do długich pobytów w szpitalu powodujących absencję w pracy postanowiliśmy rozszerzyć zakres oferowanych usług. – W nowopowstałym oddziale realizujemy szeroki profil zabiegów operacyjnych u dorosłych i dzieci, w tym małoinwazyjnych zabiegów artroskopowych, pozwalających na krótki pobyt Pacjenta, który w mniejszym stopniu narusza rytm życia i pracy pacjenta, nie przerywając jego codziennych zajęć Oddział Chirurgii Jednego Dnia współpracuje ściśle z Poradnią Chirurgii Urazowo-Ortopedycznej, która funkcjonuje w Szpitalu od dwóch lat.

 

blok operacyjny

biskup i dzieci

 

Zapraszamy do obejrzenia wystepu artystycznego w wykonaniu pacjentów szpitala (tutaj)