Rusza realizacja 8 milionowego projektu w Szpitalu w AmeryceWojewódzki Szpital Rehabilitacyjny dla Dzieci w Ameryce rozpoczął  realizację kolejnego etapu projektu pt: "Rozwój funkcji uzdrowiskowej Wojewódzkiego Szpitala Rehabilitacyjnego dla Dzieci w Ameryce poprzez budowę infrastruktury rehabilitacyjnej i leczniczej", dofinansowanego ze środków unii europejskiej.

W ubiegłym tygodniu ogłoszono przetarg na wykonanie robót budowlanych, które obejmą budowę nie tylko infrastruktury rekreacyjno-rehabilitacyjnej ale również budowę  parkingów, ciągów pieszych, ogrodzenia oraz monitoring.

Całkowity koszt wielkiego przedsięwzięcia to około 8 mln złotych, z czego ponad 6,7 mln zł stanowi dofinansowanie ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.

 

logotypy projekt

 

W ramach realizowanego projektu zielony teren wokół szpitala zostanie kompleksowo zagospodarowany: powstanie zespół parkowo-rekreacyjny z funkcją leczniczą, który będzie znakomitym miejscem do rehabilitacji a także spacerów z dziećmi o każdej porze roku oraz możliwość do skorzystania z walorów niesamowitego mikroklimatu, udokumentowanego badaniami naukowymi.

Na terenie parku powstaną m.in. ścieżki zdrowia i trasy leczenia spacerowego do terenoterapii, , „tor przeszkód" dla osób niepełnosprawnych i o obniżonej sprawności, parki kinezyterapeutyczne pełniące również funkcje "Ogródka Integracji Sensorycznej", boiska oraz parking na ok. 100 miejsc.