Dziś zrobię to, czego nie chcą inni, jutro zrobię to, czego nie będą mogli!pokaz sztuk walki

18 maja w Wojewódzkim Szpitalu Rehabilitacyjnym dla Dzieci w Ameryce miała miejsce niecodzienna wizyta. Pacjentów placówki odwiedzili  przedstawicieli grupy Underground MMA Elbląg.

 

Łukasz Ziółkowski oraz Damian Piątek to młodzi ludzie, którzy uprawiają wschodnie sztuki walki oraz kulturystykę. Podczas wizyty w Szpitalu  opowiadali o swojej przygodzie ze sportem: o codziennym życiu, treningach i sukcesach,  zaprezentowali także swoje umiejętności. Podczas spotkania przeprowadzili trening z udziałem pacjentów, którzy chcieli spróbować swoich sił w tym sporcie.

 

 

Przesłaniem spotkania było pokazanie dzieciom, że systematyczne i prawidłowo wykonywane ćwiczenia oraz odpowiednia dieta, połączone z wewnętrzną dyscypliną, prowadzą do osiągnięcia sukcesu. Że  aktywność fizyczna to jeden z najistotniejszych elementów zdrowego stylu życia, a jej brak lub niedostateczna ilość może zakłócić właściwy rozwój młodego organizmu oraz prowadzić do poważnych zaburzeń zdrowotnych: nadwagi, słabej przemiany materii, niewydolności układu sercowo-naczyniowego, itd.

 

Przekaz spotkania był bardzo ważny, gdyż wielu pacjentów Szpitala nie posiada odpowiedniej motywacji, by w pełni wykorzystać możliwości zaleconych podczas pobytu w Szpitalu zabiegów i ćwiczeń. Pacjenci nie rozumieją, że systematyczne i prawidłowo wykonywane ćwiczenia poprawiają ich stan zdrowia, a tym, którzy walczą z nadwagą – pozwalają skutecznie i trwale schudnąć. Ważnym elementem jest tutaj  również odpowiednia, dostosowana do wieku dieta.

 

Zawodnicy grupy Underground MMA Elbląg podczas wizyty udowodnili, że zdrowe odżywianie w połączeniu z aktywnością fizyczną prowadzą do osiągnięcia wybranych celów. Spotkanie  sprawiło wiele radości, zarówno dzieciom,  jak i gościom. Zakończono je cytatem motywacyjnym : „Dziś zrobię to, czego nie chcą inni, jutro zrobię to, czego nie będą mogli”.

 

trening walki


Historia MMA w skrócie …

MMA to inaczej mieszane sztuki walki. Jest to dyscyplina sportowa, w której zawodnicy sztuk i sportów walki walczą wręcz przy dużym zakresie dozwolonych technik.

Pierwszym udokumentowanym sportem walki przypominającym dzisiejsze MMA był pankration, w którym stosowano różne techniki z klasycznych greckich zapasów i pięściarstwa. Pankration znajdował się w programie antycznych igrzysk olimpijskich.

Współczesne mieszane sztuki walki swój początek mają w organizowanych od lat 20. XX wieku brazylijskich turniejach vale tudo oraz sięgających lat 70. japońskich zawodach zwanych kakutougi.

Pierwszy oficjalny turniej MMA zorganizowano w  roku 1993 .

Obecnie zawody w formule MMA odbywają się na całym świecie. Do najbardziej znanych organizacji o globalnym zasięgu należą m.in. UFC, Strikeforce, Ballator, DREAM