Niech żyje pamięć o Georgu Dietrich - przyjacielu Warmii i Polski

150px Black Ribbon.svg

 

 

14 czerwca w Offenburgu, w wieku 91 lat, odszedł Georg Dietrich, honorowy Obywatel  Olsztyna, doktor honoris causa Uniwersytetu Warmińsko- Mazurskiego, wielki działacz charytatywny, przyjaciel Szpitala w Ameryce.

W czasie swojego życia współpracował przy organizacji wielu akcji humanitarnych na rzecz  Warmii i Mazur. W 1998 roku  powołał do życia Fundację Georga i Marii Dietrichów, działającą na rzecz współpracy polsko-niemieckiej młodego pokolenia.

 

Wspierał finansowo budowę wielu obiektów w Olsztynie. Jego dobre serce dało się poznać również w Ameryce. Przez wiele lat wspierał działalność Wojewódzkiego Szpitala dla Dzieci w Ameryce. Kilkakrotnie gościł tutaj z wizytą. Dał się poznać jako serdeczny człowiek o wielkim sercu, zawsze żywo zainteresowany drugim człowiekiem, zawsze chętny by spieszyć mu z pomocą.

Poza Polską Georg Dietrich organizował także  pomoc humanitarną dla Obwodu Kaliningradzkiego. Za swoją działalność  został wielokrotnie wyróżniony, zarówno w Polsce jak i w Niemczech.