Jesli pragniesz pomóc drugiemu człowiekowi ... zostań honorowym dawcą krwi!

 

Czy wiesz, że krew jest lekiem, którego niczym nie można zastąpić? Podawana jest w stanach zagrożenia życia. Najnowocześniejsze i najbardziej skomplikowane zabiegi operacyjne nie byłyby możliwe do wykonania, gdyby nie było krwi. Jedynym źródłem krwi są zdrowi ludzie, którzy rozumieją, że oddanie krwi to rodzaj posłannictwa – ludzie tacy jak Ty!

Oddając krew możesz sobie wyobrazić, że dzięki Twojemu cennemu darowi krwi czyjeś życie zostanie uratowane. Ponownie będzie się mógł uśmiechać i przede wszystkim żyć!
Osoba, która otrzyma Twoją krew pozostanie nieznana, ale pamiętaj że ona też jest czyimś przyjacielem, rodzicem lub krewnym.

 

Jeżeli jesteś osobą pełnoletnią, a nie przekroczyłeś 65-ego roku życia, czujesz się zdrowy, ważysz nie mniej niż 50 kg i pragniesz pomóc drugiemu człowiekowi ... zjedz lekki posiłek, zabierz dokument ze zdjęciem i numerem PESEL, pozwalającym na stwierdzenie tożsamości i zgłoś się do najbliższego Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa, np. w Olsztynie przy ul. Malborskiej 2 .

Możesz też kliknąć w link: http://www.rckikol.pl/index.php… aby sprawdzić, czy w pobliżu Twojego miejsca zamieszkania nie jest planowana akcja wyjazdowa RCKiK.

 

 

plakat