Cyberoko w Szpitalu w Ameryce

 

Pacjenci Szpitala w Ameryce testowali Cyberoko 


Dzięki uprzejmości firmy AssisTech przez kilka tygodni mieliśmy możliwość testowania wspaniałego sprzętu o nazwie C-eye i poznania jego funkcji. Zarówno dla personelu, jak i rodziców oraz pacjentów było to bardzo ciekawe i cenne doświadczenie.

CYBER OKO to nowoczesne narzędzie do komunikowania się z osobami w stanie minimalnej świadomości, stanie zamknięcia czy całkowicie porażonymi, które mogą poruszać ledwie okiem. Jedyny sposób by choćby w ubogim zakresie mogły  komunikować się ze światem zewnętrznym.

 

Cyber oko to system, który wykorzystuje technologię śledzenia wzrokiem. Pomaga w ocenie stanu świadomości oraz rehabilitacji pacjentów z zróżnicowanymi zaburzeniami neurologicznymi.

Do naszego szpitala trafiają pacjenci z różnorodnymi dysfunkcjami: mózgowym porażeniem dziecięcym, zaburzeniami rozwoju różnego stopnia a także z problemami w komunikowaniu się.

Podczas użytkowania urządzenia mogliśmy poznawać jego funkcje oraz zastosować je w trakcie diagnozy stanu naszych pacjentów a ćwiczenia z wykorzystaniem tego systemu pomogały nam uatrakcyjnić terapię neurologopedyczną i neuropsychologiczną.

 

cyberoko

cyberoko1