Spacer po lesie nie musi być nudny:)

 

 Spacer po lesie nie musi być nudny:)

 

Cisza, śpiew ptaków, chłód lasu to wszystko o czym możemy marzyć podczas panujących ostatnio upałów. A do tego moc atrakcji edukacyjnych, które umilą czas podczas spaceru, zarówno małym jak i dużym.


Serdecznie zapraszamy miłośników przyrody oraz pieszych wędrówek na długi spacer wokół Szpitala w Ameryce. Atrakcje nowopowstałej ścieżki przyrodniczej Nadleśnictwa Jagiełek nie pozwolą na nudę podczas wędrówki.


Ścieżka przyrodnicza składa się z trzech tras.


Trasa niebieska – ma długość 2,5 km, na jej przejście potrzeba ok. 40 minut, podczas spaceru tą trasą spotkamy punkt obserwacyjny, z którego możemy podziwiać Jezioro Pasłęk.


Trasa żółta ma długość ok. 2,6 km, na jej przejście potrzeba ok. 40 minut, w trakcie pokonywania tej trasy możemy obejrzeć zabudowania szpitala w Ameryce oraz odpocząć nad rzeką Pasłęką. Tu także znajduje się punkt obserwacyjny.


Trasa czerwona to najdłuższa trasa, mierząca 5,6 km. Na jej pokonanie potrzebujemy około 1 godziny i 40 min. Ścieżka ta prowadzi głównie przez las. Dla osób aktywnych fizycznie na trasie ustawiono tablice z ćwiczeniami jogi.


Poniżej  prezentujemy atrakcje trasy niebieskiej.


Spacer ścieżką jest znakomitą okazją do nauki chodu z kijkami Nordic Walking. Na trasie znajdziemy tablicę informacyjną na temat prawidłowej techniki chodu.

sc1
Młodsi uczestnicy wycieczki mogą pobawić się w tropienie dzikich zwierząt po śladach jakie zostawiają a także spróbować swoich sił w skoku w dal i porównać swój skok ze skokami zwierząt zamieszkujących las.

sc2

sc3

sc13sc14

sc4sciezka glowne

sc5

sc6

sc7


Leśne cymbały to nie lada atrakcja, nie tylko dla miłośników muzyki.

sc8
Na trasie znajdziemy także tablice informacyjne z wieloma ciekawostkami przyrodniczymi oraz miejsca odpoczynku dla zmęczonych spacerowiczów.

sc9

sc10

sc12

 

POLECAMY :-)